פרגולות

פרגולות עץ

מעוניינים בכל המידע על פרגולות עץ? במאמר שלפניכם תוכלו להתחקות אחר כל הידע שנדרש לכם בטרם תחליטו על רכישת דגמי פרגולות עץ. בתחילת המאמר נדון בסוגים שונים של פרגולות עץ אשר מכילות סוגי עץ עמידים במיוחד ועל כן יכולות להיות מוצבות בחוץ ללא הגנה של זכוכית או אלומיניום, ולאחר מכן ניגע גם בפרגולות עץ פחות עמידות תוך ניסיונות למצוא פתרונות לחוסר העמידות שלהן לסביבה החיצונית:

פרגולות מעץ טיק

עץ הטיק הנו עץ שיובא מערבות אסיה לדרום אמריקה על ידי האדם הלבן לאחר שנמצא עבה, שריד, ובעל יכולות חסינות גבוהות גם מפני גשמים קשים: העץ פשוט אינו נסדק. העץ, אשר אינו מהווה חורש טבעי של יערות האמזונס, אלא ייבוא מאסיה, אפשרי לתושבי דרום אמריקה לייצר מוצרים רבים הקשורים לתחום האירוח כמו פרגולות עץ ודקים לגינה. מחיר הפרגולות הללו בארץ עלול להגיע למחירים יקרים ביחס למחיר של פרגולות מעץ ממוצע אך קנייתו תבטיח לך ליהנות ממוצר עץ איכותי אשר לא יספוג פגעים של מזג האוויר.

פרגולות מעץ סקויה

עץ הסקויה עמיד כמעט כמו עץ הטיק, ונמצא בסכנת הכחדה. השילוב של עמידות ונדירות – גורם לעליית מחירים גם בקרב פרגולות מעץ סקויה. פרגולות אלו מכילות 7 שנות אחריות נגד ריקבון בממוצע, ונחשבות לאיכותיות במיוחד.

פרגולות מעץ ברוש או אלון

פרגולות עץ מסוג זה נחשבות לפרגולות דקות יותר, מעץ חלש יותר בשל כך שצפיפות החומר בו נמוכה יותר. עץ מסוג זה נתון להשפעות מזג האוויר והוא עלול להיסדק בהיעדר הגנה עליו: ההגנה הנפוצה ביותר היא הגנת באמצעות פלטת פלסטיק או זכוכית הנמצאת מעל העץ.

פרגולות מעץ ברוש או אלון לאחר סינתזה תעשייתית

בפסקה זו מובא רעיון נוסף להגנה על פרגולות עצי הברוש והאלון נגד התבלות החומר כתוצאה ממזג האוויר. ניתן לרכוש את אותם עצים לאחר שעברו סינתזה תעשייתית. כתוצאה מסינתזה זו העצים עלולים להפריש ריח חריף, ולכן לא מומלץ לבנות בית עם חיפויי עץ פנימיים מסוג זה. לעומת זאת. הצבתו בפרגולות בחוץ ניתנת לביצוע.

יתרונות וחסרונות העץ התעשייתי מול העץ העמיד הטבעי: טיק וסקויה

כפי שצויין בפסקה הקודמת, ניתן לרכוש פרגולות ברוש ואלון מבלי לשלם על כך את מחיר הבלאי והריקבון, אם רוכשים את העצים כשהם עברו הליך תעשייתי. היתרון של פרגולות אלו מתבטא בכך שגם גורמים מעוטי יכולת לכולם להרשות לעצמם לרכוש פרגולות עץ. מצד שני החסרון אינו מועט שכן שום פרגולה שעוצבה בתעשייה אינה שוות ערך לפרגולה מהעץ הטבעי, ובוודאי שלא מהעץ הטבעי העמיד: טיק או סקויה.