עיצוב אישי לגינה

עיצוב חלונות המרפסת באמצעות סוככים

 גם אתם מעוניינים בעיצוב חלונות המרפסת עם פתרונות הצללה אקסקלוסיביים? כאן נלמד כיצד לבחור סוככים מעוצבים לחלונות המרפסת. כאמור, חלונות של מרפסות המעוטרים על ידי פתרונות הצללה הם טרנד עכשווי למדי בארצנו, והיה נפוץ באירופה המערבית בשנות השמונים והתשעים. מיטב העיצובים והדקורציות לחלונות שלכם מוצעים לכם באמצעות פתרונות הצללה. להלן מספר סוגי סוככים שכדאי לשים עליהם עין.

 סוככי זרועות

 סוככים המתבססים על זרוע עץ או מתכת ועליה – יריעה. חשוב לרכוש סוכך על פי המידה של החלון שלכם, ולתת לאיש מקצוע מיומן עם רישיון עבודה בגובה להתקין את הסוכך. סוככי זרועות יכולים להגן מפני שמש ישירה עם יריעה אנכית, או להתקבל בצורה סטנדרטית חד ממדית.

 מרקיזות

 המרקיזות הם סוככים קטנים המשמשים, בדרך כלל, למרחבים קטנים. הם נפוצים במיוחד בכספומטים ומכשירי בנקט ודואר, אך ניתן לרכוש אותם גם עבור חלונות קטנים בדירתכם. חשוב להתייעץ עם יועצי העיצוב בחברה על מנת שיסייעו לכם להתאים מרקיזות לביתכם באופן משכנע ואופטימלי. מומלץ בחום להשוות כמה שיותר דגמים של מרקיזות בטרם בחירתכם הסופית על מנת לממשה כראוי בסופו של תהליך.

הובלה והתקנה

חשוב, כאמור, לוודא שבעל מקצוע יגיע לביתכם ויתקין את פתרונות ההצללה בחלון. עבודה בגובה, מעל לחלון, היא עבודה מסוכנת המצריכה אישורים והסמכות לכך, ולכן רק מי שבעל הסמכה כזו יוכל לטפל בכם. ככלל, זהו תחום שגם הדיוק והמיומנות נורא חשובים בו, כך שגם אם יש לכם הכשרה בעבודה בגובה ולבסוף הסוכך או המרקיזה הותקנו לא ישר – ניכר כי חבל על העבודה מלכתחילה. זו מיומנות הדורשת ידע ותרגול רב, ולכן מוטב מראש למסור זאת לבעל מקצוע.

התייעצו עם מחלקת ההנדסה ברשות המקומית או האזורית

כדאי להתייעץ עם מחלקת ההנדסה ברשות המקומית בה אתם גרים על כללי האישור לסוככים. במקרים רבים, נקלעו לקוחות לעניינים עם הרשות המקומית או האזורית, ולכן כדאי להתנהל הפוך: קודם כל לשאול בעצתם ולקבל מהם את ה- "ברכה" להציב סוככים, ולאחר מכן לפעול לקניית הסוכך. סביר שבמקרים רבים יסבירו לכם מה הכללים באותה רשות, ואיזה סוסך (מבחינת גובה, משקל, וכד') מאושר להתקין בבניין המדובר. תיאום ציפיות שכזה גם מונע מכם עימות מיותר עם הרשויות וגם חוסך לכם הפתעות מיותרות.