סורגים לחלונות

סורגים לחלונות

כאשר בוחרים סורגים לחלונות, ניתן לבחור מספר דגמים מתוך קטלוג מבצעים על סורגים. כך, למשל, סורגי בטנה. סורגי הבטנה נחשבים לנפוצים מאד בבנייני מגורים ולעתים ניתן למצוא אותם גם בבתים פרטיים. אלו סורגים אשר צורתם כצורת משפך: הם מתחילים צמודים לקיר בחלק העליון וככל שהנקודה היא תחתונה יותר הם מתרחקים אלכסונית מהחלון עד ליצירת חצי עיגול בתחתית שלהם. חצי העיגול נוצר מתחת לחלון, ורווח של כ- 6-10 ס"מ נראה בין המעקה לחלק המעגלי של הסורגים. דגם נוסף של סורגים אשר מאד מומלץ הוא סורגים מרותכים. הם בנויים כמו סורגי הבטן מבחינת קיבוע לקיר, אבל צורתם ישרה ומקבילה בדיוק לקיר. גם בינם לבין הקיר נוצר מרווח, הפעם מעט יותר קטן ממה שהודגם קודם לכן: כ- 4-5 ס"מ לכל היותר. דגם נוסף שכדאי להכיר מקרוב – סורגי ואקום. סורגים המותקנים ישירות על אדן החלון.
 
באלו חלונות מומלץ להתקין סורגים?
 
אנו ממליצים במיוחד על הקומות הנמוכות בבניינים: 1-3. לקומות אלו נעשות לא פעם פריצות דרך החלון, וסורגים יכולים לסייע למנוע זאת. בקומות הגבוהות מומלץ להתקין סורגי מרפסת אם החלון הקדמי הוא מרפסת שמש, אבל אם אין מרפסת כלל בדירה שבקומה הגבוהה – אין טעם להתקין סורגים מטעמי מיגון. אף אחד לא יפרוץ משם. מטעמי בטיחות כמובן שמומלץ להתקינם כדי למנוע נפילת ילדים, טף ובעלי חיים.
 
סורגים שקופים – מה זה וכיצד זה תורם למיגון הבית?
 
אלו סורגים שהצבע שלהם מאד חלבי ובהיר. בפועל הוא לבן חלש. מבחוץ לא ניתן לראות צבע כלל ולכן לא רואים שיש סורגים על אדן החלון. הדבר תפס הרבה פורצים לא מוכנים בעבר. הם פשוט טיפסו לחלון ללא ג'ק, ללא פורץ מתכות, והם נאלצו לשוב על עקבותיהם. כמובן שבפעל השנייה שהם באו הדיירים חיכו להם עם שוטרים בתוך הדירה, והכל בזכות הסורגים השקופים שאיפשרו לדייר הזדמנות שנייה לעשות שעורי בית וללכוד פורץ.
 
סורגים מתקפלים – מדוע זה כדאי?
 
אלו סורגים שניתן לפתוח ולסגור באמצעות הזזה בדומה לדלת הזזה. הסורגים יכולים להיכנס לתוך פיר או להתקפל לצד. הם יכולים להינעל עם מפתח או עם נצרה. היתרון: ניתן להציג לאורחים שלכם חלון בלי סורגים מתי שמתחשק לכם. החיסרון: נגיש למשחקי ילדים. לכן, מומלץ, אם יש לכם מפתח, לא לאפשר להם גישה אליו.