חלונות

חלונות זכוכית

מעוניינים במידע על חלונות זכוכית? במאמר זה תוכלו למצוא את כל הדרוש לכם בנושא. חלונות זכוכית מכילים סוגים רבים של דגמים הניתנים לאיתור בשוק המוצרים הביתיים. הדגמים משמשים למטרות שונות אשר ייסקרו במאמר זה. ניתן למצוא חלונות זכוכית בדידים, חלונות פרופיל גדולים, וחלונות מיוחדים אשר יובאו במאמר זה:

חלונות בדידים

חלונות יכולים להכיל פלטות הזזה או פלטות ציר. מדובר על חלונות אשר הפרופיל שלהם עשוי מעץ, אלומיניום או שניהם גם יחד. חלונות זכוכית בגרסת ההזזה חייבים להתבסס על מסילות נקיות. יש לנקות את המסילות הללו עם מברשת דקה, רצוי עם מברשת שיניים ישנה שאינה בשימושה הייעודי. ניקיון זה יאפשר לחלונות ההזזה לנוע בצורה דינאמית ללא כל הפרעה. לעומת זאת, בחלונות הציר יש לטפל באמצעות שימון הציר – ממש כפי שמקובל לתחזק דלת ציר.

חלונות מרובי פרופילים

מדובר באוסף של כמה חלונות אשר חוברו יחדיו באמצעות פרופילים מאלומיניום או עץ. חלונות אלו יוצרים צורה שנקראת פרופיל בלגי: אוסף של פלטות זכוכית אשר מזכיר מעט מראה של אקווריום, עם מסגרות עץ או מתכת. קומבינציה זו משמשת לקירות קדמיים – על פי רוב של סלון או מטבח בבתים פרטיים היוצאים לחצר האחורית. מקובל להתקין בקרבת חלונות זכוכית אלו גם דלת זכוכית מאותו סוג של זכוכית, אותה ניתן יהיה לפתוח ולצאת לחצר.

חלונות גג

חלונות הגג משמשים עבור חדר בבית פרטי הגובל עם הגג או חדר בבית משותף ללא חלון הנמצא בקורה האחרונה. ברבים מן המקרים, מדובר בחדרים עם קירות נמוכים שלא מאפשרים הצבת חלון. חלון הגג יוצר נוף ישירות עם השמים מה שמספק כרגיל אור וחושך בצורה סבירה אף על פי שלא נשקף מהחלון נוף עירוני, מדברי או ירוק. בעבר השתמשו בעלי הבתים בפלטות זכוכית במקום חלונות זכוכית על הגג, אך האחרונים בעלי יתרון מובהק: הם חזקים יותר, לא תלויים בלחצי מזג האוויר ולכן אינם חשופים לשברים וסדקים, ומאפשרים עליית גג. פלטת הזכוכית או הפלסטיק דקה יותר, וללא מסגרת אלומיניום או עץ, ועל כן חשופה לשבירה. בנוסף, כל עוד היא שלמה, לא ניתן לפתוח אותה ולכן הדבר לא מהווה עליית גג.