דקים

דקים מעץ

במאמר זה נסקור בפניכם דקים לגינה. דקים אלו משמשים גני אירועים ובתים פרטיים ליצירת משטח עץ בבתים. במאמר זה תוכלו לקרוא על דקים מעת מחומרים שונים. עצים אלו יכילו פרטים על יתרונותיהם וחסרונותיהם. יש לקרוא זאת בעיון בטרם תיגשו לבחירת דקים מעץ:

דקים מטיק

טיק הוא סוג עץ המיובא לארץ מדרום אמריקה. מקורו של העץ במזרח הרחוק. ההיסטוריה מספרץ כי הוא יובא לדרום אמריקה על מנת למנוע מהאדם הלבן לכרות חורש טבעי בקרבת האמזונס. שתילתו בערבות האמזונס לא מותירה צל של ספק שחורש טבעי רב נכרת, אך על מנת לשתול עצים שיהוו פתרונות חלופיים לחורשים הטבעיים בעתיד. הטיק מצטיין בחוזקו ובעוביו, מה שמאפשר לו להיות מוצב במקומות חיצוניים כדלת, כפרגולה וכמובן – כדק לגינה. דקים מעץ טיק נחשבים לדקים איכותיים ועמידים אשר יחזיקו מעמד בחזקתך למשך יותר מעשור ללא בלאי.

דקים מסקויה

דקים אלו הנם דקים איכותיים כמעט ברמה של הטיק. בשונה מהטיק מדובר בעץ המהווה חורש טבעי ביערות אמריקה הדרומים והתיכונה. עצי סקויה ידועים אף הם בקליפתם העבה והחזקה. האחריות עבור דקים מעץ העשויים מסקויה היא ל 7-10 שנים בממוצע. עצים אלו לא מתבלים, ואפילו משתבחים עם השנים במקום בו הם מוצבים. דקים מעץ סקויה נחשבים לנדירים ויקרים בשל סכנת ההכחדה הנשקפת לעץ זה.

דקים מעצים אחרים

עצים אחרים כמו ברוש או אורן הנם עצים דקים יותר החשופים לבלאי כאשר הם מותקנים בחוץ. חשוב לצפות דקים אלו בשכבה של חומר עמיד לסביבה כמו מתכת כלשהי, לפחות בתקופה בה גן האירועים אינו פעיל. דרך נוספת להתגבר על בעיית חוסר העמידות היא רכוש דקים מהעצים שביקשתם לרכוש – כשהם עברו סינתזה כימית. תהליך זה הופך אותם לעצים יותר עמידים. חשוב לקבוע את מיקומם של דקים אלו אך ורק מחוץ למתחם הדירתי או מתחם האולם בשל הסכנה שבהפרשת רעלים מעצים אלו המתבטאים בחוש הריח. רעלים אלו הם תולדה של ההליך הכימי שהם עברו על מנת להיות עמידים יותר. חשוב מאד להשתמש בסוג עץ שכזה כמוצא אחרון, ולאחר שוידאתם שאין בכוחכם לצרוך דקים מטיק או מסקויה העשויים לעתים להיות יקרים באופן משמעותי ביחס לדקים הפחות עמידים.